Annelik çelişki demekmiş meğer…

Koca bir devir kapanıyor. Tek kanadını taktın çoktan da uçma hamleleri yapmaya başladın.

Ne zaman kanatlarını taktın tırtılım? 

Aslında biliyorum, her geçen gün kanatlarının yavaş yavaş belirmesine şahit oldum. İşten eve geldiğimde her geçen gün beliren kanatlarınla bana gün içinde yeni öğrendiğin şeyleri sahnelerken gördüm, zamanın tik-taklarını ve göreceliliğini, ışık hızıyla akışını içimde hissettim.

Benim minik oğlum.

Yarın yuvaya başlıyorsun benim tırtılım.

Hem senin için (hem de bütün gün sana yetebilmek ve her gün seninle yeni oyunlar keşfederken gün sonunda helak olan baban için de) seviniyorum. Sanma ki her dakikamızı seninle geçirmeyi sevmedik. Aksine babanın da benim de hayatımızın en güzel zamanlarındandı bu son 17,5 ay. Ama dört duvar sana küçük gelirken, yaşıtlarına dünyayı keşfetmek isterken, sana yetemiyoruz artık sanki. Kanatların bazen evden taşıyor, bizim boyumuzu aşıyor çünkü.

Aynı zamanda korkuyorum ama tırtılım. Yanında olamayacağımı bilmek sen düştüğünde, canın ya da kalbin acıdığında sana sıkı sıkı sarılamayacağımı bilmek içimi ürkütüyor, şimdiden kalbimi kırıyor.

Bu duygu buhranında -annelik çelişkilerle yaşamak demekmiş çünkü- bütün korkularımın yanında heyecanla bekliyorum kanatlarının her geçen gün daha da büyüdüğünü izlemeyi. Çekirdek hayatımızdan çıkıp dış dünyanın ritmiyle kendi karakterinin sentezini eve getirip bize göstereceğini hayal etmek içimde kuşlar uçurtuyor. 

Seni o kadar seviyorum ki, içime sokup içimde her yere taşıyasım var.

Seni o kadar çok seviyorum ki, kanatlarını takıp varlığını bile bilmediğimiz diyarlara uçarken seni seyretmeyi hayal etmek bile kalbime şarkı söyletip ruhumu dans ettiriyor.

Bir mihenk taşı daha işte.

Tırtılımın kanatlarını izlerken deliriyorum yine.

Annelik delilik. Gerçekten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: