Geri Dön, Geri Dön, Ne Olur Geri Dön

Şimdi oturmuş sana bakıyorum aşkla. Ve aklımdan, kalbimden geçenlere ben bile inanamıyorum. Ne absürt bir yaratık insanoğlu, -insankızı- .
Bütün hamileliğim boyunca bir yoğun histen diğerine koştum, bir tripten çıkıp diğerine girdim. Spiritüel bir yolculuktu resmen. Ne dini inancım ne de herhangi bir sabit fikrim var Tanrı meselesinde. Ama hep mucizelere inandım. Zaten inanmamak aptallık aslında, her birimiz birer mucizenin sonucuyuz ne de olsa. Sen de benim mucizemsin tırtılım. En minik boyutundan en pişmiş, fırından çıkmaya hazır haline kadar, her gün bana mucize yaşattın. Her sabah kalktığımda acaba gerçek misin, orda mısın diye karnımı yokladım, seni okşadım. Sen büyüdükçe içimde, benim de merakım arttı, sabrım da ters orantıyla azaldı. Seni görmek, sana dokunmak, seni koklamak isteği sardı her geçen gün ruhumu biraz daha. Bi de tabi gittikçe büyüdüğün için, yer kalmadı organlarıma, akciğerim büzüştü, bağırsaklarım oraya buraya kaydı, midem küçücük kaldı.  Merakımın ve sabırsızlığımın büyüklüğünden mi yoksa icerdeki yerinin küçüklüğünden mi bilmem ama gelmene daha 3-4 hafta varken mızıkmaya başladım ben. Hazırım dedim hep, bir de hamilelik şu ana kadar süperdi ama artık zor geliyor demeye başladım. Kim sorarsa, ‚gelebilir aslında artık‘ demeye başladım. Gelebilir artık derken, içimdeki endişeyi bastırdım ama hep. Ben hazırdım da, ya sen daha hazır degilsen? Ya bana kendi keyfimden, isteklerimden dolayı sanki seni hissediyorum gibi geliyorsa?
Hem daha evi şöyle köşe bucak silip süpür(e)medim ki. Daha yatağını yatağımıza monte etmedik ki. Daha yatağının üstüne asılıcak süsü bile almadım.
İşte böyle hallerdeyken ben, biz, o gün bugün olmuştu. Doğuma hazırlanma workshopundaydık babanla. Her sancı pozisyonunu denedik, sen geliyormuşsun gibi yaptık, rol dağılımlarını konuştuk. Tam konumuz ‚bebek dünyaya geldi‘ iken, günün son arasında içeri girerken babana dedim ki, ‚eğer şu anda altıma işemiyorsam suyum geldi demektir.‘ İkimiz de güldük önce durumun ve zamanlamanın absürtlüğüne. Too good to be true diyip derse girdik tekrar. Derste ben bütün gün oturduğum yoga matının üzerine oturur oturmaz anladım ki, insan bu kadar fazla ve uzun işeyemez, yola çıkmış geliyordun gercekten. Workshopu düzenleyen ebeden de teyid aldıktan sonra, küçük kırmızı arabamızla güle oynaya eve geldik önce. Benim, senin, babanın eşyalarını topladık önümüzdeki senin dünyaya inme yolculuğun için. Ben bi de gitmeden börek yedim.
Belki hastanede neler oldu tam olarak başka bir zaman anlatırım ama bir sonraki gün, bir Ağustos pazarında, dışarıda şıpır şıpır yaz yağmuru eşliğinde bana, kucağıma geldin. İlk görüşte aşk mı tam emin değilim çünkü sen içerdeyken de sana ve senin mucizene aşıktım. Ama o seni gördüğüm ve güzelliğinden gözlerimin kamaştığı anı hayatım boyunca hiç unutamam sanırım.

İşte o andan itibaren hipnotize olmuş bir sekilde sana bakıyorum minik tırtılım. Her mimiğin, her hareketin kalbimi şekilden şekle sokuyor. Zaman kavramımı yitirdim zaten, ne ara güneş batıyor, ne ara 3 haftalık oldun, hiç anlamıyorum. Bütün gün kucağımda olunca bazen‚ keske uyusa da bir nefes alsam‘ diyorum, sonra bir saatten fazla uyuyunca ya resimlerine bakıyorum ya da aptal gibi seni izliyorum.
Bütün bu aşkı yasarken, bazen sana hamile olduğum zamanı, 3 hafta önce içimde olduğun zamanı düşünüyorum. Bilseydim senin sen olduğunu, tanışsaydım karnımdayken, her saniye karnıma sarılırdım sanırsam. Aptalca nostaljik bi duygu kaplıyor bazen içimi; içimdeyken, biz birkenki zamanı özlüyorum bazen. Annelik delilik mi? Deliriyor muyum?   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: